rok założenia 1926    

 

motto: "My nie mówimy o wychowaniu, my naprawdę wychowujemy"

 

 .: aktualności

tutaj znajdziesz sprawozdania

ze wszystkich tegorocznych imprez

 

 

 

 

 .: informator

- samorząd uczn.

- biblioteka

- wymiana młodzieży

- dyrekcja

- nauczyciele

- artykuły

- plan lekcji

 .: rekrutacja

- wiadomości ogólne

- regulamin przyjęć

- pomiar przy     naborze do klasy sportowej

- W-F w szkole

- program autorski W-F

 

 

 .: archiwum

- rok 2001/2002

- rok 2002/2003

- rok 2003/2004

- rok 2004/2005

- rok 2005/2006

 
 .: "Kolędujmy Wszyscy Wraz"

„Kolędujmy wszyscy wraz...” – 18 stycznia 2009, rekord oglądalności.

 

            Po doświadczeniach ubiegłorocznych tym razem  nasze spotkanie zorganizowaliśmy na dużej sali w budynku hali sportowej. Ustawiliśmy 250 krzeseł  i z lekką obawą oczekiwaliśmy na przybywających gości. Ku miłemu zaskoczeniu widownia się zapełniła i jeszcze wykorzystano stojące miejsca na balkonie.

            Wielka radość ale i trema większa – występy przed taką publicznością.

W tym roku młodzież z Liceum (klasy Ib, Ic, Ia) przygotowała przedstawienie oparte na tekstach Ernesta Brylla, Betlejem – Talerz dla nieznajomego. Odpowiednio przygotowana dekoracja wprowadzała  w atmosferę tej szczególnej wigilii. Centralne miejsce zajmował niestety telewizor i to nad nim świeciła kolędnicza gwiazda. Brakło natomiast gwiazdki nad szopką, w której Maryja i Józef opiekowali Dzieciątko. I tylko zwierzęta były ze Świętą Rodziną – w naszym przypadku prawie prawdziwa owieczka.

Potem okazało się, że najwięcej pretensji do Pana Boga o miejsce narodzenia Jego Syna mają górale. Zobaczyliśmy dwie Anie z klasy Ib wyglądające jak prawdziwe góralki rozmawiające czystą góralszczyzną o niezaradności św. Józefa, o sąsiadach ale i o tradycjach wigilijnych. Góralki nasze bardzo podobały się publiczności i niektórzy nawet nie wierzyli, że to uczennice.

A potem już była typowa scena przygotowań do wigilii w rodzinnym domu. Oj działo się tam, działo. No bo telewizor się zepsuł przed świętami, bo karpia zabrakło a córki nie miały co na siebie włożyć. I nagle ktoś puka do okna. Jacyś dziwni ludzie, kobieta w ciąży – niech idą, bo tylko zimno do mieszkania wpuszczają. A jednak przed rozpoczęciem wigilii rodzina przygotowuje puste nakrycie dla niespodziewanego gościa.

            Ta refleksyjna scenka miała przypomnieć widzom, że Święta Bożego Narodzenia to nie tylko...

            Po przedstawieniu nadszedł  czas na wspólne kolędowanie. Główną atrakcją tego spotkania był nasz szkolny chór Bel Canto, który jak zwykle zaprezentował się wspaniale. Pięknie brzmiały znane i nieznane kolędy w nowatorskiej aranżacji Państwa Kseni                                    i Grzegorza Miskiewiczów, doskonale odśpiewane przez chórzystów.

            Po raz pierwszy w kolędowaniu wzięła udział Orkiestra Straży Pożarnej z Jordanowa.

To przy ich akompaniamencie zebrana publiczność miała możliwość w sposób radosny – prawdziwie świąteczny zaśpiewać wspólnie kilkanaście kolęd.

            W klimat pastorałek wprowadziły nas pięknie śpiewające uczennice Beata, Agnieszka i Magda.

            Na koniec dyrektor szkoły Rafał Rapacz podziękował chórowi Bel Canto pod dyrekcją Pani Kseni Miśkiewicz, Orkiestrze Strażackiej prowadzonej przez Panów Władysława Zarembę i Andrzeja Sandulskiego,  wszystkim występującym, uczennicom Izabeli Pietrzak i Angelice Sandulskiej oraz Panom Andrzejowi Dalekiemu  i Stanisławowi Mirkowi za wykonanie świątecznej dekoracji.

Szczególne podziękowania dyrektor skierował w stronę niezawodnej publiczności zapraszając wszystkich na kolejne spotkanie już za rok.

 

 

Magdalena Rapacz

 

  

 

     
     
     
     
     
   
 

 

 .: historia szkoły

- rys historyczny

- patron

- pieśń szkoły

- statut szkoły

- galeriamu

 


 .: koła i organizacje

- harcerstwo

- koło turystyczne

- koło teatralne

- koło LOP

- klub europejski

- chór Bel Canto

 


 .: strony klasowe

- klasy pierwsze

- klasy drugie

- klasy trzecie
- absolwenci

 
projekt i aktualizacja: marcin sutor 2002-2008