rok założenia 1926    

 

motto: "My nie mówimy o wychowaniu, my naprawdę wychowujemy"

 

 .: aktualności

tutaj znajdziesz sprawozdania

ze wszystkich tegorocznych imprez

 

 

 

 

 .: informator

- samorząd uczn.

- biblioteka

- wymiana młodzieży

- dyrekcja

- nauczyciele

- artykuły

- plan lekcji

 .: rekrutacja

- wiadomości ogólne

- regulamin przyjęć

- W-F w szkole

- program autorski W-F

 

 

 .: archiwum

- rok 2001/2002

- rok 2002/2003

- rok 2003/2004

- rok 2004/2005

- rok 2005/2006

 
 .: "Świętoszek" wg Moliera

 

Stwórzmy wielki teatr w małym mieście - te słowa zainicjowały naszą pracę nad przygotowaniem spektaklu teatralnego wg komedii Moliera - "Świętoszek".

 

Wszystko zaczęło się w czerwcu - opracowanie tekstu, obsada ról, pierwsze próby czytane. A potem? Potem nasi uczniowie złapali teatralnego bakcyla i praca ruszyła pełną parą. Byli po prostu wspaniali, nie szczędzili sił, ani swojego czasu, aby stworzyć spektakl. Mimo że nie wszyscy mieszkają w Jordanowie, przyjeżdżali na próby nawet w czasie zimowych ferii.

 

Im bardziej zbliżał się termin premiery, tym większa była trema. Zadawaliśmy sobie pytania: Czy damy radę? Czy to nie nazbyt wielkie przedsięwzięcie? Na szczęście mieliśmy wokół siebie wielu życzliwych ludzi, którzy nas wspierali. Podziękowania należą się Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły, a także uczniom, którzy nie występując w spektaklu, spontanicznie pomagali nam w przygotowaniach (afisze, scenografia, stroje itp.).

 

Wreszcie nadszedł dzień premiery. Zza kulis spoglądaliśmy na widownię. Znowu pytania: Czy publiczność przybędzie, czy ktoś zechce nas oglądać? Mieszkańcy naszego miasta jednak nie zawiedli. Na sali zajęło miejsce ok. 350 osób.

 

A potem - potem były oklaski i niezapomniane dla nas wszystkich wyrazy życzliwości i uznania. Po spektaklu powtarzaliśmy sobie po wielokroć: Było warto! Najbardziej cieszyły nas słowa, które słyszeliśmy od widzów - To kiedy następny spektakl? Czekamy na więcej.

 

Byliśmy po prostu szczęśliwi.

 

Jak widać zainteresowanie teatrem w naszym mieście jest ogromne. Czujemy się wobec tego zobowiązani, aby na tym nie poprzestać i przygotować dla jordanowskiej, wspaniałej publiczności kolejne spektakle.

 

Bożena Zając i Magdalena Stankiewicz

 

     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
 

 

 .: historia szkoły

- rys historyczny

- patron

- pieśń szkoły

- statut szkoły

- galeria

 


 .: koła i organizacje

- harcerstwo

- koło turystyczne

- koło teatralne

- koło LOP

- klub europejski

- chór Bel Canto

 


 .: strony klasowe

- klasy pierwsze

- klasy drugie

- klasy trzecie
- absolwenci

 
projekt i aktualizacja: marcin sutor 2002-2008